listopad, 2017

23lis20:3023:30JazzBlaster - plays Depeche Mode20:30 - 23:30 Vertigo Jazz Club & Restaurant

Detale

„JazzBlaster plays Depeche Mode” – debiutancki album wrocławskiego kwartetu JazzBlaster ukaże się 23 listopada 2017r. Premierze towarzyszyć będzie koncert promujący w Vertigo Jazz Club & Restaurant.

JazzBlaster tworzą Tadek Kulas (tp, fl, voc), Piotr Rachoń (p), Eugeniusz Betliński (db) i Marcin Rak (dr). Muzycy bardzo szybko zdobyli uznanie we Wrocławiu, koncertując w wypełnionych po brzegi klubach. JazzBlaster cechują improwizacje, rockowa/ punkowa energia, wirtuozeria i przestrzenne eksperymenty.

Piotr Rachoń jest nazywany “szamanem fortepianu”. To ceniony pianista, kompozytor i aranżer. Barwna i charyzmatyczna osobowość sceniczna. Podobnie jak stojący na froncie Tadek Kulas – znakomity trębacz i obdarzony potężnym głosem wokalista.
Eugeniusz Betliński to kontrabasista “level – master”. Poza solidną basową podstawą wnosi “wiolonczelowe” brzmienie, operując smyczkiem z dużym poczuciem melodyki.
Z kolei zjawiskowy Marcin Rak jest wziętym polskim perkusistą młodego pokolenia występującym w składach od jazzu do hip-hopu. To “modern drummer” zarówno pod kątem brzmienia jak i techniki.

Adaptacja ikonicznej twórczości Depeche Mode była dość naturalna dla zespołu. Muzycy początkowo wykonywali rozbudowaną wersję “Personal Jesus”. JazzBlaster wkrótce włączył do repertuaru więcej utworów Martina Gore i spółki. I tak powstał materiał na płytę “JazzBlaster plays Depeche Mode”. Zarejestrowany podczas występu i zmiksowany przez Jacka Miłaszewskiego.

– informacja: gdzie i kiedy: Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13 Wrocław. Godz. 20.00

ODNOŚNIKI:www.facebook.com/jazzblaster
https://www.instagram.com/jazzblaster_official/

DATES & EVENTS

Management & booking: concerts@v-records.pl
www.facebook.com/vrecordsPL

Więcej

Data i Godzina

czw., 23 lis 2017 20:30:00 - czw., 23 lis 2017 23:30:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

You must be logged in to post a comment.

X