maj, 2017

19maj(maj 19)19:3020(maj 20)01:00Joanna Hendrich Quintet / Bass & Beat Festival Jam Session (Copy)19:30 - 01:00 (20) Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13 Wroclaw 53-125

Detale

Godzina 19:30
Zapraszamy na koncert poświęcony, największym utworom jazzowym w wykonaniu wokalistki Joanny Hendrich i zespołu towarzyszącego.
Godzina 22:00
Strefa Eksperymentu Bass & Beat Festival Jam Session
Zapraszamy na Jam Session z udziałem uczestników festiwalu Bass & Beat.

Bass & Beat. Wrocław 2017

Losem kontrabasisty – co pięknie ujął Wojciech Młynarski w szlagierze „Jesteśmy na wczasach” – wydaje się być wieczne niespełnienie. Na szczęście to tylko literacka metafora, bo w rzeczywistości…
… bo w rzeczywistości każdy wie, że w muzyce najważniejsze są bass & beat. Baza i cios. Nie ma muzyki bez rytmicznych szarpnięć w niskich częstotliwościach.
Gatunkiem, dzięki któremu kontrabas – i jego młodsza siostra, gitara basowa – zapewnił sobie miejsce w pierwszym szeregu, po latach pełnienia służebnej roli w orkiestrach – był jazz. A po nim wszelkie odmiany muzyki rozrywkowej, choć trzeba uczciwie przyznać, że i w świecie muzyki klasycznej zdarzają się od czasu do czasu basowe fenomeny, które brzmią własnym, potężnym głosem.
Wrocławski festiwal (19-21 maja) ma formułę – by tak rzec – total bass. Kontrabas i basówka w niemal każdej stylistycznej konfiguracji.
Joanna Dudkowska, na co dzień grająca żywiołowego bluesa, tym razem połączy siły z wiolonczelistką Agnieszką KOVA Kowalczyk. Wspólnie zaproponują międzygatunkową fuzję autorskich utworów i nowatorsko brzmiących coverów.
Pendofsky to jazzowo-rockowo-funkowy projekt jednego z najbardziej rozchwytywanych w Polsce muzyków sesyjnych Marcina Pendowskiego.
Wojtek Pilichowski tym razem pojawi się we Wrocławiu jako szef projektu „Electro STEP”, głęboko osadzonego w brzmieniach klubowych. Śpiewa zjawiskowa Kasia Stanek!
Czeski kontrabasista Jaromír Honzák łączy jazz o klasycznym obliczu z improwizowaną awangardą, o obliczu zarówno akustycznym, jaki i elektronicznym.
Jakub Olejnik – zwykle zapracowany sideman – sformował niedawno pierwszy własny zespół. Jego trio The Simple Path stawia na jazzowy groove i swobodną improwizację.
Renaud Garcia-Fons. Człowiek-instytucja, muzyk-legenda. Najsłynniejszy kontrabasista klasyczny świata, wirtuoz i wizjoner. We Wrocławiu wystąpi solo.
„ Leć głosie” to tytuł jazzowo-poetyckiego przedsięwzięcia kontrabasisty Grzegorza Piaseckiego i wokalistki Magdaleny Zawartko.
Janek Gwizdala, jeden z najbardziej cenionych na świecie magów gitary basowej, jest także mistrzem kreowanych samodzielnie dźwiękowych przedstawień: dzięki bogatemu wykorzystaniu efektów elektronicznych sam potrafi zdziałać tyle, co sporych rozmiarów zespół.
No i finał festiwalu: wieczór poświęcony muzyce, jaką znają i lubią chyba wszyscy (jazz-rock fusion), za to mało kto wie, na jak fenomenalnym poziomie gra się ją za naszą wschodnią granicą. Liderem ukraińskiego zespołu Spivanky jest gitarzysta basowy Igor Zakus, któremu w oczarowaniu słuchaczy pomoże wokalistka Ivanka Chervinska.

Więcej

Data i Godzina

pt., 19 maj 2017 19:30:00 - sob., 20 maj 2017 01:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Oławska 13 Wroclaw 53-125

You must be logged in to post a comment.

X