listopad, 2017

24lis(lis 24)19:3025(lis 25)01:00Julia Kania Quartet / The Cuban Latin Jazz19:30 - 01:00 (25) Vertigo Jazz Club & Restaurant

Detale

19:00
Julia Kania Quartet
Muzyka zespołu to autorskie kompozycje liderki wymykające się z ram powszechnie rozumianej muzyki jazzowej, czerpiące jednocześnie z całej gamy jej bogactw.
Julia Kania – vocal, compositions,
Adam Tadel – double bass,
Kajetan Borowski – piano,
Piotr Budniak – drums

22:00
Cuban Latin Jazz
Zapraszamy na wieczór pełen muzyki latynowskiej i kubanskiej.

_____________

JULIA KANIA QUARTET – to zespół założony w 2016 r w Katowicach. Muzyka zespołu to autorskie kompozycje wymykające się z ram powszechnie rozumianej muzyki jazzowej, czerpiące jednocześnie z całej gamy jej bogactw. W utworach, obok kluczowej roli tekstów, najważniejszym czynnikiem jest dla muzyków brzmienie. Oszczędność w środkach, powściągliwe zabiegi melodyczno-harmoniczne pozwalają słuchaczowi prowadzić się torem opowiadanych historii zostawiając przestrzeń do własnej interpretacji.

Członkowie zespołu to znani muzycy jazzowi młodego pokolenia, licznie nagradzani na festiwalach i konkursach zarówno w kraju jak i za granicą. Zespół powstał wiosną 2016 roku i od tego czasu czynnie koncertuje w wielu klubach na terenie Polski, m.in. Metrum Jazz Club w Bielsku-Białej, Harris Piano Jazz Bar w Krakowie czy 12on14 Jazz Club w Warszawie. Jesienią 2016 roku zespół został wyróżniony NAGRODĄ SPECJALNĄ podczas XV Międzynarodowego Konkursu Krokus Jazz Festiwal.

Julia Kania – śpiew, kompozycje, teksty

Adam Tadel – kontrabas

Kajetan Borowski – fortepian

Piotr Budniak – perkusja

Debiutancki album zespołu ukaże się już w listopadzie tego roku.

Z racji wydania płyty organizujemy trasę koncertową promującą album i chcielibyśmy dołączyć do niej koncert w Vertigo Jazz Club, stąd też zależałoby nam na terminie listopadowym.

Nagrania demo znajdują się pod tym linkiem:

Link do strony na facebooku:

https://www.facebook.com/juliakaniamusic/

Więcej

Data i Godzina

pt., 24 lis 2017 19:30:00 - sob., 25 lis 2017 01:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

You must be logged in to post a comment.

X