grudzień, 2016

28gru20:3023:00Kolęda jest Kobietą20:30 - 23:00 Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13 Wroclaw 53-125

Detale

Po powierzchni świątecznej codzienności pływa wiele obrazów,
które niemal wrosły w nas, choć naszymi nie są.
Chcemy sięgnąć głębiej, do korzeni, aby przywrócić tym wyjątkowym Świętom ich nastrój i magię. Stworzyć przestrzeń,
w której stają się one czasem powrotu do polskiej tradycji,
do dzieciństwa, miejscem spotkań z drugim człowiekiem.
Taka wspólna podróż może odbyć tylko do obszarów,
które wszyscy dobrze znamy, które są dla nas niezmiennie szczególne,
czyli do polskiej kolędy i pastorałki.
Wlałyśmy we wszystkie utwory prezentowane przez nas
w programie “Kolęda jest kobietą…” całą naszą pasję, radość
i energię, które natychmiast udzielają się słuchaczom.

Serdecznie zapraszamy na koncert “Kolęda jest kobietą”
w wykonaniu trzech instrumentalistek:

Kasia Pakowska – głos i perkusjonalia
Joanna Dudkowska – gitara basowa
Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela

Kasia Paskowska
wokalistka, pianistka, autorka tekstów i fotografka. Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta.
Część jej muzycznej osobowości to dym i lasery (Flying Moses, SheMoans), drugą, bardziej liryczną odsłonę, ujawnia pod szyldem Charles Pakowsky oraz Kacha Pakosa Band, gdzie występuje z wrocławskimi muzykami.
Od ponad dwóch lat jest entuzjastką śpiewu tradycyjnego, czemu daje wyraz w zespole Ovo
oraz podczas zajęć ze studentami, którzy chcą uczyć się słowiańskich pieśni. Do tej pory śpiewała lub śpiewa nadal w zespołach: Charles Pakowsky, Flying Moses, Miss Jass, SheMoans, Sounds Grape, OVO,
The Sound Office oraz Kacha Pakosa Band.

Joanna Dudkowska
basistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Członkini ogólnoświatowego teamu Bass Players United. Grała na największych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. International Blues Challenge 2015 Memphis TN – USA, Bliuzo Naktys – Litwa, Blues Alive – Zlin, Rawa Blues Festival, Young Stars Festival 2014, Festiwal Marzeń 2015 i wiele innych. Występowała z wieloma znanymi muzykami: Robertem Chojnackim, Wojciechem Hoffmannem, Niki Buzzem, Dr Bluesem, Grzegorzem Kupczykiem, Leszek Cichońskim. Obecnie współpracuje z Felicjanem Andrzejczakiem (Budka Suflera), zespołem Shemoans, Robert Chojnacki&, Witek Łukaszewski & Grand Piano, SoulfunK – Dr Blues & Joanna Dudkowska. Trzy lata z rzędu była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych ankiety Blues Top. Razem z amerykańskim gitarzystą Niki Buzzem i zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który został najlepszą płyta bluesową roku 2013 w Polsce. W marcu 2015 roku ukazała się na okładce w ogólnopolskiego magazynie BASISTA.

Agnieszka Kowalczyk
wiolonczelistka, absolwentka AM w Poznaniu, która przełamuje swoje klasyczne wykształcenie i poszukuje inspiracji w muzyce innych gatunków. Współpracowała z wieloma muzykami zarówno sceny jazzowej jak i rockowej czy elektronicznej. Występowała i nagrywała m.in. z zespołem Nicole Mitchell, Dee Alexander, grupą Adre’ N’Alin czy An_Arche. Od kilku lat współpracuje też z Rayem Wilsonem, ostatnim wokalistą Genesis. Zagrała na festiwalu Open’er czy Tauron Nowa Muzyka, Transatlantyk i innych. Współpracuje z reżyserami teatralnymi i twórcami muzyki teatralnej. Można ją było usłyszeć i zobaczyć w spektaklach Teatru Nowego w Poznaniu, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Biuro Podróży czy grupy teatralnej Usta Usta. Występuje również w ramach swojego solowego projektu KOVA na wiolonczelę elektryczną i loop station.

Więcej

Data i Godzina

śr., 28 gru 2016 20:30:00 - śr., 28 gru 2016 23:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Oławska 13 Wroclaw 53-125

You must be logged in to post a comment.

X