22wrz(wrz 22)20:0023(wrz 23)01:00Koncert piosenki Francuskiej / Kamil Abt Salsa Jazz Night20:00 - 01:00 (23) Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13 Wroclaw 53-125

Detale

Koncert piosenki Francuskiej
Dorota Zygadło – wokal, Malwina Kulisiewicz – wokal i skrzypce, Mateusz Kowalczyk – gitara
Godzina: 20:00

Kamil Abt Salsa Jazz Night
Zapraszamy na wieczór z muzyką latynoamerykańską, który poprowadzi wrocławski gitarzysta Kamil Abt.
Godzina 22:30

Bilety 20 przez cały wieczór.

———————————————————-
Piosenka francuska (Chanson française) – regionalna odmiana poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, która charakteryzuje się: literackim, poetyckim tekstem, melodyjną warstwą muzyczną o dość skromnej instrumentacji, warstwa muzyczna oraz tematyka utworów nawiązująca do współczesnej (wykonawcy) rzeczywistości, do problemów codzienności oraz wyrażająca emocje i postawę piosenkarza w stosunku do podejmowanych tematów.

Piosenka francuska czerpie ze źródeł klasycznej literatury francuskiej, a w szczególności z jej poezji. Uważa się, że Charles Baudelaire, Paul Verlaine i Arthur Rimbaud, to trzy zasadnicze literackie inspiracje gatunku. Jego muzyczne inspiracje, to muzyka klasyczna, a zwłaszcza jej formy liryczne oraz muzyka taneczna.

———————————————————

Salsa w muzyce narodziła się w latach 1940–1970 z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. Rozwijała się zarówno na Kubie, w Portoryko, Nowym Jorku, jak i innych krajach latynoskich regionu Karaibów. Początkowo salsą nazywano wiele rozmaitych stylów muzycznych (Guajira, Mambo, Cha-cha, Son Montuno, Changui, Charanga) głównie za sprawą firmy nagraniowej Fania All Stars. Budziło to pewne kontrowersje wśród muzyków (patrz słynne stwierdzenie Tito Puente – Gram mambo, a nie sos). Z czasem kontrowersje ucichły i uznano, że termin ten doskonale oddaje eklektyczny charakter zarówno muzyki jak i tańca.

Więcej

Data i Godzina

pt., 22 wrz 2017 20:00:00 - sob., 23 wrz 2017 01:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Oławska 13 Wroclaw 53-125

You must be logged in to post a comment.