luty, 2017

19lut19:3023:00Marta Podulka Band Tribute to Adele - koncert przy świecach19:30 - 23:00 Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13 Wroclaw 53-125

Detale

Wieczór poświęcony jednej z największych wokalistek naszych czasów.
Marta Podulka – voc,
Jan Sawiński – piano,
Bartłomiej Pietsch – bas,
Grzegorz Piotrowski – git,
Waldemar Franczyk – perkusja

MARTA PODULKA
Pochodzi z Brzozowa na Podkarpaciu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzycznę im. Wandy Kossakowej w Sanoku[1]. Z wykształcenia flecistka[2]. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego[1]. Studiowała także w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu[3].

W 2011 roku wystąpiła w czwartej edycji programu Mam talent!, w którym zdobyła trzecie miejsce, wykonując w odcinku finałowym utwór „Tomorrow Never Dies” pochodzący z filmu Jutro nie umiera nigdy[4]. Wcześniej wystąpiła w pierwszej edycji programu X Factor[4].

W 2013 roku wystąpiła na 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie SuperDebiuty, gdzie walcząc o nagrodę im. Anny Jantar wykonała utwór Maryli Rodowicz „Dobranoc panowie”[1]. W 2014 roku wystąpiła na festiwalu TOPtrendy podczas koncertu Największe Przeboje Roku, gdzie wykonała piosenkę „Nieodkryty ląd”[5]. Ten sam utwór wykonała na trasie koncertowej Lato Zet i Dwójki 2015[6].

30 października 2015 roku wokalistka wydała swój debiutancki album Nie przeszkadzać, którego materiał zaprezentowała premierowo podczas koncertu w Nowej Gazowni w Poznaniu[7]. Tego samego dnia opublikowano teledysk do utworu „Jest pięknie”[

Adele, właściwie Adele Laurie Blue Adkins (ur. 5 maja 1988 w Londynie) – brytyjska piosenkarka oraz autorka tekstów.

W 2006 roku ukończyła naukę w Brytyjskiej Szkole Sztuki Widowiskowej i Technologii (ang. BRIT School for Performing Arts and Technology)[3]. Niedługo później otrzymała propozycję podpisania kontraktu płytowego z wytwórnią XL Recordings po tym, jak jej kolega umieścił kilka jej utworów w serwisie Myspace. W 2007 roku piosenkarka otrzymała nagrodę Brit w kategorii „Wybór krytyków”[5], zaś rok później została wyróżniona w plebiscycie BBC Sound of 2008[6]. W tym samym roku wydała swój debiutancki album studyjny zatytułowany 19[7], który uzyskał status siedmiokrotnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii oraz podwójnej platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych. Przełomowym momentem w jej karierze w USA był gościnny występ w talk-show Saturday Night Live w tym samym roku[8]. 8 lutego 2009 roku podczas 51. ceremonii wręczenia nagrody Grammy odebrała dwie statuetki za wygraną w kategoriach „Najlepszy nowy artysta” i „Najlepszy żeński wokalny występ popowy”.

Na początku 2011 roku Adele wydała swój drugi album studyjny zatytułowany 21[10], który zyskał bardzo dobre recenzje od krytyków muzycznych i osiągnął międzynarodowy sukces komercyjny. Płyta zapewniła piosenkarce wiele najważniejszych nagród muzycznych, w tym m.in. rekordową liczbę sześciu nagród Grammy (w tym najważniejszą, za wygraną w kategorii „Album roku”), dwie nagrody Brit (w tym za wygraną w kategorii „Brytyjski album roku”) oraz trzy Amerykańskie Nagrody Muzyczne. Krążek uzyskał status szesnastokrotnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii i został czwartym najczęściej kupowanych albumem w historii brytyjskiego rynku muzycznego. Oprócz tego, został płytą utrzymującą się najdłużej w historii na pierwszym miejscu amerykańskiej listy bestsellerów (od 1985 roku), a także uzyskał status diamentowej w kraju. Do tej pory odnotowano ponad 30-milionową sprzedaż płyty.

Płyta 21 zapewniła Adele także kilkukrotny zapis na kartach Księgi rekordów Guinnessa. Piosenkarka została pierwszą kobietą w historii, której trzy kolejne single znalazły się na szczycie amerykańskiego notowania Hot 100. Poza tym, jako pierwsza kobieta w historii znalazła się w pierwszej piątce najważniejszych notowań w kraju ze swoimi dwiema kolejnymi płytami oraz dwoma kolejnymi singlami. Album jest także najdłużej utrzymującą się na szczycie notowań sprzedaży płytą w historii list bestsellerów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczoych. W 2013 roku otrzymała Nagrodę Akademii Filmowej, Złotego Globa oraz nagrodę Grammy za utwór „Skyfall”, który skomponowała, napisała i nagrała na potrzeby filmu o przygodach Jamesa Bonda o tym samym tytule.

Po trzyletniej przerwie w wydawaniu albumów, w listopadzie 2015 roku zaprezentowała swój trzeci album studyjny zatytułowany 25, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy najczęściej kupowanych płyt na najważniejszych rynkach muzycznych oraz ustanowił nowe rekordy sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Pierwszym singlem z płyty została piosenka „Hello”, która zadebiutowała na szczycie list przebojów w wielu krajach na całym świecie oraz została pierwszym utworem w historii amerykańskiego rynku muzycznego, który został sprzedany w ponad milionowym nakładzie w ciągu tygodnia po premierze.

W 2011 i 2012 roku amerykański magazyn Billboard uznał Adele „Artystą roku”. W 2012 roku piosenkarka znalazła się na piątym miejscu plebiscytu na „Najlepszą kobietę w muzyce” przygotowanym przez VH1, zaś magazyn Time uznał ją za jedną z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Do tej pory szacuje się sprzedaż 40 milionów albumów oraz 50 milionów singli artystki, co czyni Adele jedną z najlepiej sprzedających się artystów w historii.

Więcej

Data i Godzina

niedz., 19 lut 2017 19:30:00 - niedz., 19 lut 2017 23:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Oławska 13 Wroclaw 53-125

You must be logged in to post a comment.

X