luty, 2017

12lut19:3023:00Paulina Gołębiowska Kwintet - koncert przy świecach19:30 - 23:00 Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13 Wroclaw 53-125

Detale

W programie autorskie kompozycje i covery we własnych aranżacjach utrzymane w stylistyce soulowo-popowej z elementami jazzu.

Paulina Gołębiowska, wokalistka, pianistka, autorka tekstów, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie dr Anny Stępniewskiej Gadt. Z wyróżnieniem zakończyła edukację na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wokalistyki jazzowej dr Ingi Lewandowskiej. Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. Obecnie jest wykładowcą wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych, gdzie swoje umiejętności szkoliła pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Lory Szafran, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Marka Bałaty, Karen Edwards. Z powodzeniem współpracuje z artystami wrocławskiego środowiska muzycznego, a także Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka. Występowała z Urszulą Dudziak, Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Kiljańskim, Andrzejem Dąbrowskim, Wojciechem Myrczkiem. Brała udział w znaczących festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, m.in.: podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „JazzTage” w Gorlitz, „Green Town of Jazz” w Zielonej Górze, „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, „Róże Jazz Festiwal”. Ma za sobą także udział w muzycznym show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy” w drużynie Urszuli Dudziak. Obecnie zapraszana jako juror na różnego rodzaju konkursy i festiwale dziecięce i młodzieżowe.
Współpraca Pauliny z Tomkiem Jędrzejewskim przyniosła materiał na debiutancką płytę artystki. Podczas koncertu usłyszycie Państwo utwory własne oraz covery w interesujących aranżacjach. Cały program utrzymany będzie w stylistyce soulowo – popowej z elementami jazzu.

W skład zespołu wchodzą:
Paulina Gołębiowska – wokal
Tomasz Jędrzejewski – instrumenty klawiszowe
Szymon Gmerek – gitara
Żenia Betliński – gitara basowa
Mateusz Maniak – perkusja

Więcej

Data i Godzina

niedz., 12 lut 2017 19:30:00 - niedz., 12 lut 2017 23:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Oławska 13 Wroclaw 53-125

You must be logged in to post a comment.

X