czerwiec, 2017

16cze(cze 16)20:0017(cze 17)01:00The Cuban-Latin Jazz (Copy)20:00 - 01:00 (17) Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13 Wroclaw 53-125

Detale

Fuzje muzyki jazzowej, latynoskiej, rytmów kubańskich. W repertuarze będzie można usłyszeć muzyczne korzenie Kuby, z której pochodzi kontrabasista – Roland Abreu.

Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak – bass Taras Backovskyi – sax Fernando Del Rio Torres – piano Eddy Aguero Ferrer – congas Dominik Jaske – drums The CubanLatin Jazz to oryginalna propozycja na rynku polskiej muzyki jazzowej. Fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej – rytmów kubańskich, afro kubańskich, salsy, oraz muzyki klasycznej w wykonaniu młodych, utalentowanych muzyków różnych narodowości połączonych wspólnymi pasjami muzycznymi. W prezentowanym repertuarze wyraźnie słychać muzyczne korzenie Kuby niesione dźwiękami kontrabasu lidera grupy – Rolanda Abreu. Muzyk urodził się w Hawanie i mieszkał tam do 20 roku życia. Obecnie w drugiej ojczyźnie – Polsce – w niesamowity sposób przenosi muzyczne korzenie kubańskie do swojego ulubionego gatunku muzycznego – jazzu. Obok kontrabasu zespół posiada w swoim instrumentarium saksofon, pianino, perkusję i kongi.

Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak Kontrabasista, kompozytor i aranżer. Pochodzi z Hawany, gdzie urodził się i mieszkał do dwudziestego roku życia. Z muzyką związany od najmłodszych lat. Absolwent jednego z najsłynniejszych konserwatoriów na Kubie – Konserwatorium Muzycznego im. Guillermo Tomas Bouffartigues w Hawanie. Brał udział w festiwalu Jazz Plaza i innych. W 2007 r. zdobył I miejsce w konkursie Muzykalia, w tym samym roku grał również w Hawanie koncert jazzowy z Wyntonem Marsalisem oraz z Cool and the Gang. Występował u boku takich gwiazd i zespołów jak: Bobby Carcasses i Afrojazz, Michel Herrera i Jovenjazz, Jadasni Portillo i Cause, Ernesto Camilo i innych. Koncertuje po Europie z grupą Cuba Percussion i Yaqueline Castellanos. W Polsce oprócz występów z własnym zespołem gra z orkiestrą Rey Ceballo i TripulacionCubana. Taras Bakovskyi Saksofonista i kompozytor urodzony w Łucku . Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w międzynarodowych konkursach, m.in. I miejsce w konkursie Nowe imiona Ukrainy w Kijowie. Wraz z zespołem Sauce Band występował na najważniejszych ukraińskich festiwalach: Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. z perkusistą Frankiem Parkerem, koncertując z zespołem The Jazz Collective. Na festiwalu Europejski Stadion Kultury wystąpił z cenionym europejskim kontrabasistą Vitoldem Rekiem. Miał przyjemność pracować również z Michelem Bowie’m (USA), Marcusem Stricklandem (USA) i innymi.

Fernando del Rio Torres Pianista, basista, wokalista, kompozytor i aranżer. Urodzony w Hawanie. Absolwent jednego z najsłynniejszego na Kubie Konserwatorium Muzycznego im. Guillermo Tomas Bouffartigues w Hawani i Narodowego Instytutu Sztuki. Jeden z muzyków i autor wielu piosenek zespołu JoseTorres&HavanaDreams. W niezwykle młodym wieku zaczął pracować w najbardziej topowych zespołach kubańskiej sceny muzycznej m.in. Charanga Latina Frank Delgado, Show Parisién, Paulo FG, Explosión Latina. Po ukończeniu 20 roku życia przeniósł się do Polski, gdzie założył zespół Nando Del Rio. Koncertuje w Europie z grupą Cuba Percussion i Yaqueline Castellanos, w Polsce gra z orkiestrą Rey Ceballo oraz Tripulacion Cubana. Eddy Aguero Ferrer Pochodzi z Camagüey na Kubie. Od najmłodszych lat kształcił się w zakresie muzyki. W wieku 15 lat rozpoczął naukę w EIA, szkole instruktorów sztuki, którą ukończył z tytułem studiów wyższych instruktora sztuki o specjalizacji muzycznej. Zawodową karierę muzyczną rozpoczął w zespołach grających tradycyjną muzykę kubańską, między innymi Pedro Pablo y su banda, Klantino, Enrique Alvarez y sucharanga Latina. Aktualnie uczestniczy m.in. w projektach Recicl@-g en Cuero pod dyrekcją Yoilána Pereza . Pracował również z Jose Torresem i Dj Adamusem. Dominik Jaske Perkusista, perkusjonalista, pianista, basista, oraz wokalista. Muzyk sesyjny stawiający również pierwsze kroki na płaszczyźnie kompozytorskiej i aranżacyjnej. Urodzony w Zielonej Górze, na stałe zamieszkały w Warszawie. Obecnie współpracuje z artystami różnych stylistyk od jazzu przez salsę, gospel, funk, hip-hop i etno. Współpracował z wieloma uznanymi artystami sceny Polskiej jak i międzynarodowej takimi jak: Wayne Ellington, Elaine Simphson, Brian Fentress, Grzegorz Piotrowski, Marcin Pendowski, Mateusz Krutwurst, Nick Sinckler.
Bilety: 30 zł

Więcej

Data i Godzina

pt., 16 cze 2017 20:00:00 - sob., 17 cze 2017 01:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Oławska 13 Wroclaw 53-125

You must be logged in to post a comment.

X