wrzesień, 2017

28wrz20:3023:00Vertigo Big Band Concert20:30 - 23:00 Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13 Wroclaw 53-125

Detale

Zapraszamy na koncert Vertigo Big Band, który zaprezentuje standardy muzyczne w jazzowych aranżacjach pod dyrekcją Jacka Zameckiego.

Big Band składa się z najlepszych wrocławskich i nie tylko muzyków jazzowych, którzy razem z Jackiem Zameckim przedstawią przygotowany materiał muzyczny.

—————————-

Big-band (dosłownie „duży zespół”) – zespół muzyczny wykonujący muzykę jazzową lub rozrywkową.

Największą popularność ten typ zespołu osiągnął w latach 30. i 40. XX wieku w czasach epoki swingu.

Zwykle muzyka dla big-bandów jest w wysokim stopniu aranżowana, co pozostawia mniejsze pole manewru dla solistów jazzowych, w przeciwieństwie dla małych formacji jazzowych, gdzie dużą rolę odgrywa improwizacja. W epoce free jazzu istniały też big bandy, które nie używały zapisanych aranżacji (np. Sun Ra Orchestra, The Art Ansamble Of Chicago).

Big-band nigdy nie miał do końca ustalonego składu instrumentalnego, ani też liczby muzyków w nim grających. Zwykle było ich od kilkunastu do kilkudziesięciu, podzielonych na sekcje. Klasyczny big-band składa się z sekcji rytmicznej (złożonej z perkusji, fortepianu, kontrabasu, gitary) i sekcji dętej podzielonej zazwyczaj na trzy podsekcje: sekcja trąbek, sekcja puzonów i sekcja saksofonów. Oprócz tego stosuje się także inne instrumenty dęte, zarówno drewniane (głównie flety i klarnety), jak i blaszane (flugelhorny i czasami tubę).

Więcej

Data i Godzina

czw., 28 wrz 2017 20:30:00 - czw., 28 wrz 2017 23:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Oławska 13 Wroclaw 53-125

You must be logged in to post a comment.

X