listopad, 2017

05lis20:0023:00Wojtek Mazolewski Quintet - Vertigo, Wrocław20:00 - 23:00 Vertigo Jazz Club & Restaurant

Detale

Wojtek Mazolewski Quintet – Trasa promująca singiel London

Wojciech Mazolewski – mówią o nim propagator jazzu. Basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.

Ostatni studyjny album zespołu pt.„POLKA”uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale na ponad 120 koncertach 21 krajach.

Fenomen WMQ zauważyły polskie i zagraniczne media. Portal JazzSoul.pl napisał: „Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.”

To na występach „live” można poczuć moc „Polki” oraz usłyszeć jak jej historia pisze się ciągle na nowo. To popis muzycznego dream team’u Mazolewskiego z Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskiego, Oskarem Toroka i Qbą Janickim. Na wiosnę tego roku kwintet wyruszył na podbój Wielkiej Brytanii. Winylowy singiel „London” ukazał się na Wyspach w kwietniu nakładem londyńskiej wytwórni Lanquidity Records. Utwór spotkał się z fantastycznym przyjęciem brytyjskiej publiczności i krytyków. Singel odniósł sukces na Wyspach Brytyjskich, można było go posłuchać w rozgłośniach BBC, NTS, WorldwildeFM. Utwór znalazł się także w notowaniu Listy Przebojów Trójki. Koncertowa premiera singla odbyła się w ramach prestiżowego londyńskiego cyklu koncertów „Church of Sound”, gdzie WMQ wystąpiło jako pierwszy zespół z poza UK. Koncert wyprzedał się na dwa tygodnie przed terminem! London zabrzmiał także podczas również wyprzedanego koncertu kwintetu w Amfiteatrze Opolskim oraz na Jarocin Festiwalu i Przystanku Woodstock.

Singiel promuje klip, który prezentuje modernistyczny obraz Stolicy Wielkiej Brytanii. “W tym utworze zawarłem moje muzyczne skojarzenia związane z Londynem – mówi Wojtek Mazolewski – to miasto jest dla mnie jednym z najważniejszych miejsc na świecie, pełnym inspiracji nie tylko muzycznych ale także życiowych. W tym miejscu skupiały się energie, tu rodziły się nowe gatunki, które na mnie wpłynęły. W moim muzycznym Londynie usłyszycie jazz, rock lat 70, punk, ska czy czy techno. Dopełnieniem tych muzycznych obrazów jest nowoczesna i nieoczywista dla wielu twarz Londynu. Zapraszam Was wszystkich na muzyczną i architektoniczną wycieczkę po tym wyjątkowym nie dającym zasnąć mieście.”
ZOBACZ KLIP: https://www.youtube.com/watch?v=ZXeRWw3Q2SM
Wydany na 12-calowym winylu zawiera dwa utwory: tytułowy “London” na stronie A oraz cover Art Ensemble of Chicago “Theme de yoyo” na stronie B. Utwory z singla pojawią się w dystrybucji digitalowej (zobacz: http://smarturl.it/WMQ-London) nakładem Wydawnictwa Agora.

Trasa promująca singiel:
4.11 – Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
5.11 – Vertigo Jazz Club & Restaurant, Wrocław
14.11 – Rzeszów Jazz Festiwal, Underground Pub
16.11 – Młyn Jacka Hotel & Spa, Wadowice
18.11 – PalmJazz Festival, Racibórz
6.12 – klub Stodoła, Warszawa

BĄDŹCIE Z NAMI:
FACEBOOK:
Wojtek Mazolewski Quintet – https://facebook.com/wmazolewski
Pink Freud – https://facebook.com/pinkfreudmusic
INSTAGRAM:
https://instagram.com/wojtekmazolewski
TWITTER:
https://twitter.com/WMazolewski
SOUNDCLOUD:

YOUTUBE:
https://youtube.com/user/WojtekMazole…
DIGITAL KUP:
Itunes: https://itunes.apple.com/pl/album/london-single/id1288032816?l=pl&app=itunes
Tidal: https://listen.tidal.com/album/79052799
Spot
G o o g l e P l a y : h t t p s : / / p l a y. g o o g l e . c o m / s t o r e / m u s i c / a l b u m /
Wojtek_Mazolewski_Quintet_London?id=B5w4g2d2xucugy5mz4wetqthwyy&hl=pl
Empik: http://www.empik.com/london,p1166974956,ebooki-i-mp3-p
Deezer: http://www.deezer.com/pl/album/48775382

Bilety: 89 zł – przedsprzedaż – ograniczona pula
109 zł – regularna sprzedaż
159 – bilety VIP – miejsca siedzące pod sceną.

Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące bez rezerwacji miejsca (z wyłączeniem biletu VIP).

Więcej

Data i Godzina

niedz., 05 lis 2017 20:00:00 - niedz., 05 lis 2017 23:00:00

Lokalizacja

Vertigo Jazz Club & Restaurant

You must be logged in to post a comment.

X